Ēriks par sevi

 

Esmu 27 gadus vecs jaunietis, kurš dzīvo mazpilsētā īrētā dzīvoklī (jo tā ir lētāk), dziedu korī, spēlēju futbolu, esmu ieguvis augstāko izglītību un strādāju par kurjeru kopš studiju gadiem.

Man pieder mazdārziņš dārziņu kooperatīvā, kurā audzēju sev dārzeņus un rīkoju sanākšanas kaimiņiem, kas lielākoties ir pusmūža cilvēki, taču  labprāt ar viņiem pārspriežu dažādas aktualitātes.

Dzīvojot pilsētā, darbojos jauniešu organizācijā veselības jomā kā brīvprātīgais, taču, pārvācoties uz laukiem, saskāros ar apgrūtinājumiem, ko rada mentālais un fiziskais attālums līdz pilsētai, lai iesaistītos un līdzdarbotos dažādos lēmumu pieņemšanas procesos, tādēļ internets kalpo par būtisku komunikāciju kanālu.

Esmu aktīvs Latvijas pilsonis, kura hobijs ir sekot līdzi notiekošajam valstī. Ne tikai aktīvi komentēju aktualitātes dažādos interneta portālos un noskatos vismaz divus ziņu raidījumus dienā, bet arī ir esmu reģistrējies vairākos pilsoniskās līdzdalības portālos. Īpaši lepojas ar spēju veikli atrast dažādu ministriju mājas lapās vajadzīgo informāciju par dažādu normatīvo aktu izstrādes gaitu, darba grupām un padomēm, kurās tiek diskutēts par  tiem. Esmu arī sapratis, kā noteikumi, kas, iespējams, ietekmēs viņa ikdienu, no idejas kļūst par oficiāli apstiprinātiem noteikumiem, bet pats galvenais, kurā brīdī  savu iekrāto pieredzi un zināšanas var sniegt valsts pārvaldei, lai jaunie noteikumi vai veco noteikumu izmaiņas būtu kvalitatīvākas un palīdzētu dzīvot Latvijā.

Samērā labi pārzinu modernās tehnoloģijas, taču apzinos, ka par veselības, izglītības, kultūras un daudziem citiem jautājumiem, ir citi kompetentāki cilvēki, tāpēc palieku dusmīgs, ka ir cilvēki, kas skaļi spriež par jautājumiem, no kuriem neko nesaprot. Tieši tāpēc, ļoti vēlētos kļūt par Tavu draugu. Zinu, ka Tev ir pietiekama kompetence un viedoklis kādā no valsts noteiktajām politikām un arī vēlme ar šo kompetenci dalīties. Aicina Tevi paziņot par sevi un pateikt, kādas ir Tavas kompetences un intereses. To viegli var izdarīt spiežot uz šo saiti: Reģistrācija līdzdalības valsts pārvaldē

 Sekojot līdzi lēmumu pieņemšanas procesam valstī, ja kādā no institūcijām tiks skatīts kāds jautājums, kas Tev ir interesants, Atsūtīšu Tev e- pastu, par to paziņojot. Ja Tava interese būs pietiekami liela, palīdzēšu Tev nokļūt līdz vietai, kur Tev svarīgs lēmums tiek pieņemts vai arī aizies uz vajadzīgo sēdi un paudīs Tavu viedokli.

Pēdējā laikā, esmu pievērsies tam, lai apzinātu to, cik aktīvi ir iedzīvotāji, kas dzīvo lauku teritorijās - veidoju aktīvo lauku NVO datu bāzi. Mani interesē, kas notiek ar pilsonisko sabiedrību laukos: cik ir to organizāciju, kas darbojas kā kopienu attīstības veicinātāji, cik darbojas kādā interešu jomā, cik ir aktīvo lauku sievu vai mednieku organizāciju, cik daudz Latvijas laukos ir jauniešu organizācijas utt.

Esmu aptaujājis Latvijas Lauku foruma biedrus un sadarbības partnerus, kā rezultātā, esmu apkopojis ap tūkstoti lauku Nevalstisko organizāciju. Ja ir interese, ieskaties mājas lapā: Latvijas Lauku forums. Ja neatrodi sevi šajā sarakstā, atsūti informāciju par sevi uz e- pastu: laukuforums@gmail.com vai piereģistrē sevi (Lauku NVO reģistrs)!

Šādā veidā, mēs kopā varēsim atrast domubiedrus dažādu jomu lauku organizācijām ne tikai blakus pagastā, bet arī visā Latvijā.

NĀC PULKĀ - DARĪSIM KOPĀ!